השתלת שיניים

מה זה השתלת שיניים?

טיפול השתלת שיניים הוא הפתרון הטוב ביותר בעבור מצבים של חוסר בשיניים או בשן בודדת. שיניים חסרות גורמות לחיוך שלנו להיראות הרבה פחות טוב ופוגעות ביעילות של הלעיסה. כיום כאשר השתלות שיניים מתבצעות בהליך מהיר אין כל סיבה שלא תתהדרו גם אתם בפה מלא בשיניים בריאות. את ההשתלה מבצעים במרפאות שיניים שמתמחות בתחום. חשוב להבהיר שלא כל רופא שיניים מוסמך לבצע טיפולי השתלה.

שתלים דנטליים הם הזדמנות לשיפור באיכות החיים ושיקום של הפה לאחר אובדן שיניים. כיום השתלות שיניים הפכו פופולריות ורבים מבצעים אותן. נבקש להדגיש שזוהו הליך כירורגי לכל דבר וצפויים כאבים ותקופת החלמה.

איך מתחילים בטיפול השתלת שיניים?

הצעד הראשון שלכם לקראת השתלת שיניים הוא פנייה אל מרפאת שיניים שמתמחה בתחום. לאחר בדיקה שכוללת גם צילומים הרוב יבנה בעבורכם תכנית טיפול לשיקום הפה. התכנית אישית ותואמת את המצב הרפואי ואת ההעדפות האישיות. אם אתם מעוניינים בתהליך שיקום הפה אך חוששים מפני כאבים או עלויות גבוהות – מרפאה עם צוות תומך ומקצועי תסייע לכם לצלוח את התהליך. דחיית הטיפול מעלה את הסיכויים להתפתחות של סיבוכים עם דגש על מחלת חניכיים.

השתלת שיניים

מה כולל הטיפול?

השתלת שיניים מכל הסוגים כוללת הכנה של החניכיים, החדרה של השתל, התקנת כתר, תקופת החלמה. טיפולי ההשתלה המודרניים כמעט ולא מלווים בכאבים חזקים כך שאין כל סיבה לחשוש. שתלים איכותיים שמתאימים בדיוק למבנה החניכיים מחזיקים מעמד 20 שנה ויותר. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית כאשר הרופא משתמש בחומרי הרדמה מקומיים והמטופל אינו חש כל כאב. הרדמה כללית עולה על הפרק רק במקרים בודדים של חרדה קיצונית מטיפולי שיניים.

כתר אחרי השתלת שיניים

כעת כאשר השתל הוחדר אל הלסת בהליך כירורגי הרופא מתקין כתר שעוצב במיוחד בעבורכם. טכנאי שיניים מייצרים לכל מטופל כתר שתואם את צבע השיניים ואת המידה. הכתר "מולבש" על השתל ומעניק מראה של שן טבעית. קיימים היום כתרים עשויים חרסינה מלאה וכתרי זירקוניה. לכל אחד מהכתרים יתרונות וחסרונות. את הכתר שמתאים לכם תבחרו יחד עם הרופא לאחר קבלת הסבר מפורט.

מה צריך לעשות בשביל להגדיל את סיכויי ההצלחה?

1.      הפסקת עישון כחודש לפני הטיפול מומלצת. עישון הוא גורם משמעותי לכישלון של השתלות שיניים. אם אתם מעשנים ואין לכם אפשרות לחדול עדכנו בכך את הרופא המטפל. עישון הוא גורם מוביל לבעיות שיניים וחניכיים.

2.      הצלחה של השתלת שיניים תלויה בניסיון של הרופא. כדאי לבחור מרפאת שיניים שמתמחה בשתלים ויודעת לתכנן את תהליך שיקום הפה בהתאם לכמות העצם ולאיכות העצם.

3.      שימוש בטכנולוגיה חדישה מבטיח רמה גבוהה של דיוק וקיצור הליכים תוך הגדלת סיכויי ההצלחה.

4.      הקפידו להתנהג על פי הנחיית הרופא כולל מנוחה לאחר הטיפול ואכילת מאכלים רכים. אל תשכחו להגיע לפגישות מעקב וביקורת במרפאה.

לייעוץ / מידע אנא השאירו פרטים

אולי יעניין אותך גם :

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה